top of page

Význam laktačního poradenství

Kojení je velmi přirozený proces, jehož přirozenost je v dnešní době narušena mnoha vnějšími vlivy, počínaje nemocničními porody a ztrátou kultury kojení v předchozích generacích konče.
Právě tato ztráta přirozenosti je na vině tomu, že dnes mnohé ženy řeší obtíže s kojením.
Informace, kterých se ženě dostane v porodnici, bývají často, no, přinejmenším zastaralé. Informace, kterých se ženám dostává od předchozích generací také nebývají nejaktuálnější, a vlivem jiných sociálních podmínek našich matek a babiček v mateřství, nebývají úplně prospěšná pro dlouhodobé kojení.
Dnes jsou podmínky pro dlouhodobé kojení optimální, dlouhá rodičovská dovolená, mnoho informací na stříbrném podnose, stačí otevřít google, nebo kdejakou mateřskou skupinu na Facebooku. Ovšem filtrovat tyto informace, a poznat, které z nich povedou ke skutečně efektivní pomoci při problémech s kojením, už není tak snadné. Zkušenosti jednotlivých žen mohou být velmi rozmanité a co funguje jedné, nemusí být optimální cesta pro Vás.
Kojení a informace, jež o něm máme v současné době, myslím tím ty relavantní informace, výsledky vědeckých výzkumů a nezpochybnitelná fakta, by s přehledem stačily na samostatný medicínský obor.
Právě tyto informace, souhrnné zkušenosti, praktické dovednosti, psychická podpora, k tomu všemu jsme tu pro Vás my, laktační poradkyně. Nebojte se zavolat si pomoc, i když se potřebujete jen ujistit, nebo drobně dopomoci s tím, jak dosáhnout optimálního přisátí.
Stejně tak, jak se s bolavým kolenem svěříte do péče ortopeda, se zánětem žlučníku do péče ortopeda, pokud máte jakékoliv, byť sebemenší, pochyby o svém kojení, péče laktačních poradkyň je tu pro Vás,
17 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Comments


bottom of page