Úvodní informace k laktačnímu poradenství

Těším se na setkání s Vámi a s Vaším děťátkem.

 

Přečtěte si, prosím, důkladně, tyto informace. Vzhledem k charakteru poradenství při kojení bych Vás ráda dopředu informovala, co můžete očekávat:

  • setkání bude trvat přibližně 60- 90 minut

  • přineste si s sebou všechny údaje o hmotnosti, které máte k dispozici

  • přineste si s sebou všechny údaje o tom, jaké léky berete Vy nebo Vaše děťátko, včetně údajů o dávkování

  • pokud máte propouštěcí zprávu z porodnice a jste ochotna mě do ní nechat nahlédnout, přineste si ji s sebou

  • přijďte společně s děťátkem a velmi ráda uvítám i Vašeho partnera či jiný doprovod

  • přineste si s sebou všechny pomůcky, které momentálně na kojení nebo krmení děťátka používáte. Pokud dokrmujete umělou výživou, přineste si ji s sebou. Vezměte si s sebou také všechny pomůcky na její přípravu a krmení, které používáte. Pokud používáte ostříkané mateřské mléko, vezměte ho s sebou.

  • přineste si s sebou seznam otázek o kojení, které máte

  • je pravděpodobné, že bude během poradenství potřeba, abych se dotýkala Vašeho děťátka, vyšetřila ho, anebo abych se dotkla Vašeho prsu. Pokud je pro Vás důležité zvolit jiný přístup, oznamte mi to při setkání.

  • pokud máte zájem o to, abyste se naučila nosit děťátko v šátku nebo v nosítku, přineste si ho s sebou /napište mi, že ho máte zájem vypůjčit si ode mne

  • většinou je pro dokončení poradenství a pomoc při kojení, potřeba více setkání

Poznámky na závěr:

 

1) Mohu přijet pondělí, čtvrtek a pátek, v ostatních dnech je pravděpodobné, že budu potřebovat přijet s dcerou, které jsou 4 roky (je to klidnější dítě, ovšem zvídavá, jako většina dětí v tomto věku, může se stát, že bude brát do rukou hračky miminka, lézt na jeho hrací deku, hrát si s přítomnými zvířaty, vyžadovat občas mou pozornost, není to tak, že sedí tam, kde ji posadím). Pokud je pro Vás její přítomnost nežádoucí, napište mi to prosím a domluvíme si termín, kdy je ve školce, nebo Vás přesměruji na jinou kolegyni. Toto prosím důkladně zvažte, na reklamace spojené s přítomností dcery nebudu brát zřetel. :) Výjimečně se může stát, že budu muset přijet s dcerou i ve dnech, kdy běžně chodí do školky (vzhledem k epidem. situaci atd.)

 

2) V případě návštěvy v mé domácnosti, prosím, počítejte s výskytem zvířat- kočky a pes (a dcery :) ). Pokud se obáváte alergie, informujte mne o tom a domluvíme se na náhradním řešení.

 

3) Platbu, prosím, realizujte převodem na účet. Dostanete ode mne fakturu, kterou lze nechat proplatit u některých pojišťoven. V případech, kdy je třeba více setkání, prosím, realizujte platbu za poradenství ještě před dalším setkáním.

 

4) Při zadávání platby, prosím, vyplňujte variabilní symbol, i já potřebuji pořádek v účetnictví, děkuji. :)

 

5)Pokud máte miminko, které bude potřeba dokrmovat, nebo se nepřisává na prs bez kloboučku, připravte si prosím uzavíratelnou a omyvatelnou nádobu o vhodném objemu (tak akorát kolik obvykle miminko pije), raději užší, na sestrojení laktační pomůcky ( např. sklenička od pečeného čaje).

 

6) Den před naším setkáním od Vás potřebuji mít adresu a telefon, stává se, že v některých koutech ČR není zcela spolehlivý signál, a není optimální jet někam, kam neznám přesnou adresu. :)

 

7) Pro uplatnění faktury u pojišťoven v ČR, které přispívají na služby LP z bonusových programů, budu potřebovat Vaše datum narození.

Laktační poradenství si můžete nechat proplatit z bonusových programů pro klientky těchto pojišťoven:

 

VZP: až 3000 Kč z příspěvků pro těhotné a maminky

VOZP: až 1500 Kč do 6 měsíců po porodu

OZP: podle počtu získaných kreditů

ZPŠ: až 1000 Kč

ZPMV: až 2000 Kč

ČPZP a RBP na služby LP nepřispívají

LOGO WEB.png