top of page

"Povinná výbava " k laktačnímu poradenství, aneb co je potřeba na schůzku s Laktační poradkyní

K poradenství s LP potřebuje žena- matka- klientka především jednu velice důležitou věc, a tou je MOTIVACE. Pokud doopravdy kojit chcete, jste připravena překonávat počáteční překážky postupně (a že někdy skutečně rychlost zlepšování situace ne zcela odpovídá očekávání klientky, to se zkrátka stává, z mnoha různých důvodů a příčin.

Mám-li být stručná a zcela upřímná, poradím vám pár věcí:

1) Čím důsledněji budete postupovat dle doporučení Vaší LP, tím efektivnější bude spolupráce, a výraznější výsledky.

2) Pokud řešíte složitější problém, vyžadující například léčbu bolestivých bradavek, k tomu ne zcela dostatečný příjem MM miminkem, nebo se miminko nepřisává, počítejte s tím, že bude zapotřebí dlouhodobá a intenzivní spolupráce. Pokud skončíte u úvodního poradenství, výsledky jsou přinejmenším nejisté. Je to asi jako kdybyste přišly k lékaři se zánětem žlučníku, a po úvodní konzultaci a základním vyšetření očekávaly, že se vyléčíte.

3) Komunikujte se svou LP, jsme rády, když se nám žena ozve, jak se daří plnit cíle a opatření, která jsme společně nastavily. Občas máme opravdu hodně práce, a je pro nás ulehčení, když se ozvete vy sami. :)

4) Důvěra je velmi důležitá. Jsem přesvědčena o tom, že cílem každé dobré LP, je spoKojené miminko i jeho maminka. Nechceme vás soudit, ani omezovat, chceme vám pomoci. K tomu používáme znalosti nabyté v rámci kontinuálního vzdělávání, zkušenosti své, ale i kolegyň z celé organizace.

5) V rámci poradenství používáme tzv hands-on přístup, tedy využíváme své zručnosti, a manuálních dovedností k tomu, abychom vám ukázaly, jak efektivně stlačovat, jak vychytat optimální moment přisátí, zkrátka se většinou potřebujeme dotýkat ženy i miminka. Je to vysoce efektivní postup. Pokud by vám tento přístup vadil, prosím, informujte nás o tom předem.

6) Postupy používané běžně v nemocnicích na odd. Šestinedělí se mohou značně lišit od postupů, které využíváme my, LP MAMILA, o.z. , v naší praxi. Vycházíme z evidence based medicine, doporučení WHO, Unicef, náš odborný garant je americký pediatr Jack Newman, M.D., FRCPC, IBCLC.
46 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Bình luận


bottom of page